rsco
10 فروردین 1402 - 20:54

دستگاه‌های اجرایی و عمومی کاشان به حالت آماده‌باش قرار دارند

جانشین ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان کاشان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و عمومی کاشان به حالت آماده‌باش شد، گفت: ۱۱ نقطه شهری ویژه پارکینگ مسافران نوروزی پیش‌بینی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، هادی اکبری امشب در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی و عمومی عضو ستاد خدمات سفر شهرستان کاشان تا 14 فروردین ماه در حالت آماده‌باش بوده و موظف هستند مطابق با دستور العمل ابلاغی خدمات سفر 1402 و مصوبات نسبت به ارائه خدمات به مسافران و گردشگران اقدام کنند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ایام نوروز 1402 تصریح کرد: با توجه به موج دوم سفرها و همچنین بازگشت بی‌خطر گردشگران به شهرهای خود، خودروهای کمکی برای گشت نامحسوس پلیس راه و راهور از روزهای ابتدایی نوروز پیش بینی شد که این امر تا پایان سفرهای نوروزی در سطح شهرستان فعال خواهد بود. 

جانشین ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان کاشان در خصوص اقدامات پیشگیرانه از برخی حوادث در سطح این شهرستان ابراز داشت: در این ایام شهرداری‌ها، بخشداری‌ها، و دهیاری‌ها از صدور هر گونه مجوز حفاری برای هراقدامی خودداری کردند و دستگاه‌های خدماتی نیز تا پیش از فرارسیدن نوروز نسبت به جمع‌آوری، اصلاح، ترمیم و بهسازی حفاری‌های صورت گرفته در سطح شهر فعالیت داشته‌اند.

اکبری در خصوص کمپ‌های اسکان مسافران تاکید کرد: پارک‌های شهربانو، مهربانو، مجموعه شهروند و فرهنگسرای فیض به عنوان کمپ اسکان مسافران نوروزی توسط شهرداری از 26 اسفند ماه برای پذیرش مسافران آماده‌سازی و تا پایان 13 فروردین ماه مورد استفاده مسافران خواهد بود.

وی در خصوص پارک‌های مجاز برای اسکان و استراحت مسافران نیز ابراز داشت: پارک آیت‌اله مدنی، پارک لاله، پارک آزادگان، پارک ملت، پارک بزرگ شهر،  پارک جوان در این ایام به عنوان پارک های مجاز استراحت مسافران تعیین شد که حجم بالایی از مسافران در آن حضور داشتند.

جانشین ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان در ادامه افزود: به منظور جلوگیری از سرگردانی مسافران در این ایام مکان‌هایی مانند حسینیه‌های محل اسکان اضطراری و همچنین مدارس ستاد اسکان فرهنگیان آماده سازی شده که تاییدیه آتش نشانی برای ایمنی مراکز نیز اخذ شد.

وی در خصوص پارکینگ ایجاد شده در اطراف بناهای تاریخی گفت: پارکینگ‌های مناسب در 11 نقطه در اطراف اماکن تاریخی و گردشگری برای تسهیل در خدمت‌رسانی به گردشگران که از قبل پیش‌بینی شده در حال خدمات‌رسانی به گردشگران است که با توجه به محدود بودن فضای اطراف مجموعه‌ها فواصل این پارکینگ ها بااستفاده از اتوبوس های شهری و تاکسی گردشگران به مراکز گردشگری منتقل شدند.

انتهای پیام/801

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1118402