rsco
13 دی 1401 - 12:29

«حاج قاسم» رشد یافته فرهنگ دفاع مقدس بود

یزد- همرزم شهید حاج قاسم سلیمانی و نویسنده کتاب «پرواز بغداد - بهشت» با بیان اینکه حاج قاسم رشد یافته فرهنگ دفاع مقدس بود، گفت: مکتب شهید سلیمانی، تداوم مکتب تشیع و امامین انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جان نثار صبح سه شنبه در مراسم سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهدای شهرستان بهاباد با اشاره به اینکه از مهم‌ترین شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی، خداباوری، توحید، عشق به اسلام ناب محمدی، دنیا گریزی، ارادت به اهل بیت (ع) و تلفیق معنویت با سیاست است، اظهار داشت: شهید سلیمانی، همواره، پاسدار ارزش‌های دینی، اخلاقی و انسانی بود و به مشارکت و نقش مردم در امور، باور داشت.

نویسنده کتاب پرواز بغداد - بهشت با بیان اینکه حاج قاسم خالصانه عمل کرد وخدمتگزار مردم و در کنار مردم بود، افزود: امیدواریم خصلت مردمی بودن حاج قاسم الگویی برای تمام مسئولان کشور شود.

همرزم شهید سلیمانی با تاکید بر اینکه حاج‌قاسم دست نیافتنی نیست و جوانان با ادامه دادن راه و سلوک این شهید می‌توانند همچون او شوند، گفت: حاج قاسم بر گردن سرتاسر ایران حق دارد و همگان باید ادامه دهنده راه این مرد راستین در جبهه مقاومت و زندگی باشند.

جان نثار با اشاره به تبلور بینش توحیدی در سیره شهید سلیمانی، بیان کرد: این شهید بزرگوار ذوب در ولایت بود و نسل جوان این ولایتمداری را باید از سردار سلیمانی بیاموزند.

وی با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی برای رسیدن به شهادت بی‌قرار بود، افزود: شهید سلیمانی عاشق شهادت بود و هر زمان به یاد رفقای شهیدش از جمله شهیدان والامقام خرازی و حاج احمد کاظمی می افتاد، منقلب می شد و آرزوی شهادت می کرد و امیدواریم همه ما نیز در مسیر شهدا قرار بگیریم و با ادامه راه آنها در راستای سربلندی و سرافرازی ایران اسلامی به شهادت برسیم.

جان نثار با بیان اینکه حاج قاسم تاکید بر برگزاری جلسات عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها داشت، اضافه کرد: حاج قاسم منزل شخصی خود را وقف عزاداری و ترویج سیره آن حضرت کرده بود و در ایام فاطمیه هر سال مجلس عزا برپا بود.

وی تصریح کرد: حاج قاسم هم در میدان جهاد اصغر و هم در میدان جهاد اکبر سالها مبارزه کرد و ۴۰ سال در میدان جهاد اصغر عاشق شهادت بود و بیش از ۴۰ سال خودش را ساخت.

جان نثار با بیان اینکه یکی از شروط عاقبت به خیری حاج قاسم ولایتمداری او بود بیان داشت: امروز ما باید وصیت نامه سردار که دایره المعارف عاقبت بخیری است را در جامعه ارائه کنیم تا همگان در این مسیر گام بردارند.

حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی، امام جمعه بهاباد نیز در این مراسم عرض خیرمقدم به همرزم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به شهرستان بهاباد به بیان ویژگی ها و شخصیت این سردار سرافراز سپاه اسلام پرداخت.

آیین سومین سالگرد سردار سرافراز سپاه اسلام، حاج قاسم سلیمانی با حضور امام جمعه، فرماندار، روحانیون، بسیجیان مسئولان و خانواده های معظم شهدا اقشار مختلف مردم ولایت مدار بهاباد در حسینیه صاحب الزمان (عج) شهرستان بهاباد برگزار شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 952020