rsco
11 فروردین 1402 - 13:12

۵۶ واحد متخلف حوزه توزیع مواد غذایی در استان قزوین پلمب شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: در بازرسی‌های ستاد سلامت نوروزی یک تن و ۳۷ کیلوگرم مواد غذایی فاسد از مراکز متخلف تهیه و توزیع مواد غذایی در استان قزوین کشف شده و ۵۶ واحد متخلف توزیع مواد غذایی در قزوین پلمب و تعطیل شد.

عبدالله دیده‌بان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین، با اشاره به تشکیل ستاد سلامت نوروزی در استان قزوین، اظهار داشت: در قالب اجرای طرح نظارت بهداشتی بر اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از 24 اسفندماه تا صبح امروز 8 هزار و 576 بازدید نظارتی از این اماکن و مراکز داشتیم که در نهایت 88 واحد متخلف به مراجع قضائی معرفی شده و 56 واحد متخلف توزیع مواد غذایی در قزوین پلمب و تعطیل شدند.

وی با بیان اینکه فروشندگان گوشت و مرغ، رستوران‌ها، مراکز تهیه غذای بیرون‌بر و فست‌فودها از جمله واحدهای متخلف پلمب‌شده هستند، گفت: در مجموع این بازرسی‌ها یک تن و 37 کیلوگرم مواد غذایی فاسد از مراکز متخلف تهیه و توزیع مواد غذایی در استان قزوین کشف شده است.

دیده‌بان با اشاره به فعالیت مراکز جامع خدمات سلامت در نوروز امسال اضافه کرد:‌ از 24 اسفندماه تا صبح امروز 49 هزار و 165 مراجعه توسط مردم به مراکز جامع خدمات سلامت صورت گرفته که 3 هزار و 598 نفر در مقابل بیماری‌های مختلف واکسینه شده و 984 نمونه آزمایشگاهی از بیماران و مراجعان دریافت شده است.

رئیس ستاد سلامت نوروزی استان قزوین همچنین از انجام 58 فقره بازدید نظارتی توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین خبر داد و گفت: همچنین معاونت غذا و داروی دانشگاه هم 39 فقره بازدید از مراکز توزیع مواد بهداشتی و غذایی داشته که 237 نمونه‌برداری انجام داده است و 96 فقره هم بازدید در حوزه داروهای مواد مخدر داشتیم.

دیده‌بان با ذکر اینکه در این مدت 69 فقره کمبود دارویی در استان گزارش شده و 13 فقره شکایت دارویی دریافت کردیم، افزود: همچنین در قالب طرح نوروزی 35 نفر برای دریافت داروی مواد مخدر مراجعه کرده و 16 مورد هم مشاوره دارویی به مراجعان ارائه شده است.

وی یادآور شد: اجرای طرح سلامت نوروزی تا 15 فروردین‌ماه در معاونت‌های بهداشت، درمان، غذا و دارو، سازمان انتقال و فوریت‌های پزشکی ادامه دارد و ستاد سلامت نوروزی هم تا آن زمان فعال بوده و به خدمات خود ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1119259